MUZYKA i ZABAWY

 

 

 

 

1 Piersi - Bałkanica      

2 John Travolta , Olivia Newton John - You'Re One That I Want      

3 Enej - Symetryczno Liryczna      

4 Wham - Wake Me Up (Before You Go Go)      

5 Poparzeni Kawą Trzy - Kawałek Do Tańca      

6 Lou Bega - Mambo No.5      

7 Ivan I Delfin - Czarne Oczy      

8 Los Lobos - La Bamba      

9 Boys - Jesteś Szalona      

10 Don Omar Ft. Lucenzo - Danza Kuduro

 

1 Pociąg - jedna z najpopularniejszych konkursów

 

Wodzirej zbiera maksymalną ilość gości. Goście ustawiają się w szeregu czyli wagonikach. Zalecane jest, aby w rolę maszynisty wcieliła się Panna Młoda. Mijając kolejnych gości łatwiej jej zachęcić gości, którzy jeszcze siedzą za stołem, zamiast stworzyć kolejny wagonik. Do zabawy warto wykorzystać atrybuty np.: kierownicę i gwizdek dla prowadzącego pociąg. Jeśli to możliwe wodzirej może przygotować peruki, czapki i inne stroje, by przyozdobić ludzkie wagoniki. 

Treść piosenki to oczywiście słynne: jedzie pociąg z daleka. 

Uatrakcyjnieniem zabawy są stacje do, których dojeżdża pociąg. Wodzirej oznajmia w jakim kraju zatrzymał się pociąg a goście starają się odtańczyć narodowy taniec danego kraju (najczęściej nieudolnie). Kolejne stacje to: 

 

Francja - kankan, kaczuchy

Rosja - kazaczok

Wiedeń - walc

Madryt - corrida

 

2 Fanty - kreatywna zabawa 

opcjonalnie.jpg opcjonalnie.jpg opcjonalnie.jpg opcjonalnie.jpg 

Idealna ilość uczestników zabawy - od pięciu do dziesięciu. Z doświadczenia wiemy, że mężczyźni bardziej pasują do tej gry. Zadaniem graczy jest przynoszenie fantów wymienionych przez prowadzącego imprezę. Co może być fantem? Praktycznie wszystko. Zabawę zaczyna od najprostszych fantów: zapałki, zegarki, szminki, paski od spodni, buty, staniki, dzbany, marynarki, świece. Osoba, która ostatnia doniesie przedmiot, odpada z gry. Gdy zmniejsza się liczba uczestników zabawy weselnej podnosimy poprzeczkę żądając coraz bardziej wyszukanych przedmiotów. Wodzirej wydaje polecenie przyniesienia: gaśnicy, największego garnka z kuchni, koła od samochodu, teścia (gdy zostały trzy osoby) i innych ciekawych atrybutów. By zabawa miała swój punkt centralny, fanty powinny być znoszone w jedno miejsce np. na środek sali lub obok stołu Panny i Pana Młodego. Zabawa wypada zwykle lepiej gdy mężczyźni kosztowali już weselnego alkoholu. Łatwiej przychodzi im śmiałość w zdobywaniu fantów, zwłaszcza gdy poziom trudności się zwiększa

3 Butelka po piwie i szklanka wody

opcjonalnie.jpg opcjonalnie.jpg opcjonalnie.jpg opcjonalnie.jpg 

W konkursie uczestniczy klika par. Zabawę możemy podzielić na dwa etapy. 

 

Puste szklanki stawiamy na podłodze, a panowie bez użycia rąk przelewają z powrotem zawartość butelki do szklanki. Oczywiście butelka nadal znajduje się w spodniach panów. Wygrywa ta para, która rozleje najmniej wody. 

4 Gorące krzesła - bardzo popularna zabawa 

 

Powstało wiele odmian zabawy z krzesłami. Główne reguły pozostają jednak niezmienne. Na środku sali ustawia się rząd krzeseł (np. 12: po 6 odwróconych do siebie tyłem, w 2 rzędach). Do zabawy zaprasza się od kilku do kilkunastu osób. Za każdym razem jest o jedno krzesło mniej niż uczestników zabawy. Odpada osoba, która nie zdąży zająć wolnego miejsca. 

 

5 Celowanie do bramki

 

W konkursie bierze udział kilka par. Pary stają w 2 rzędach oddalonych od siebie o kilka metrów. W pierwszym panie, w drugim panowie. Pary stoją do siebie przodem. Panie rozstawiają nogi tworząc tzw. bramki. Panowie mają przymocowane do pasków sznurki na końcu których jest ciężarek. Między nogami, panowie ustawiają pudełko. Ruchem bioder mają przesuwać pudełko do bramki swojej partnerki. Zwycięży ta para, która zrobi to najszybciej. Rola partnerski ogranicza się do kibicowania. 

6 Taniec  inaczej - dyscypliny sportowe

 

Do zabawy zgłasza się klika par. Każda para losuję karteczkę, na których są wypisane różne dyscypliny sportowe. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie wybranych dyscyplin w tańcu. Przykładowe dyscypliny: 

łyżwiarstwo figurowe

jazda konna

skoki narciarskie

karate

Dlaczego

DJ KAMEL?

Muzyka na wesele – orkiestra weselna czy DJ?

Znaną prawdą jest, że dobra muzyka to 80% powodzenia wesela. Najlepszy zespół weselny czy wodzirej nic jednak nie zdziała jeżeli goście nie będą skorzy do zabawy.

czytaj więcej ›

Sprzęt którym

dysponuję

czytaj więcej ›

Biura DJ Kamel w Polsce

:::Biura DJ Kamel w Polsce:::
Biuro we Wroclawiu czynne: poniedzialek-czwartek ul. Włodkowica 1, Wrocław

Biuro w Warszawie czynne: piatek-sobota ul. Racławicka 99 (Forty Mokotowskie - www.op1.pl)

Skontaktuj się:

skype:
limaka

tel:
00 48 501 448 598


lub poprzez formularz: formularz kontaktowy

Współpracowałem z wieloma klubami i firmami w Polsce i na świecie (Radio Bar, Manana Cafe, praca w USA dla sieci hoteli Four Seasons i na statkach pasażerskich Carnival
Cruise Line). ››


Kamil Andrzejewski
djkamel.pl